Aktualności

  Ile razy tak się zdarzało, że dawne, sprawdzone przez setki lat metody leczenia okazywały się, jeśli nie lepsze, to przynajmniej równie skuteczne jak zdobycze współczesnej medycyny? 😊

  Ból pod łopatką może przybierać różne formy i siłę. Może pulsować lub ćmić, może przy nim pojawiać się uczucie pieczenia i mrowienia skóry. Może mieć również lokalizację miejscową lub promieniującą od innych narządów, może być odczuwany nie tylko w okolicach łopatki, ale także w rejonie klatki piersiowej czy kręgosłupa.

  Stopa - bo o niej mowa - to niezwykle skomplikowany mechanizm będący swoistym fundamentem ludzkiego ciała. I tak jak wadliwy żelbetonowy fundament może mieć negatywny wpływ na cały budynek, tak problemy ze stopami mogą rzutować nie tylko na sylwetkę, ale i na cały ludzki organizm, z pracą narządów wewnętrznych włącznie.

  Refleksoterapia to leczniczy masaż, który poprzez stymulowanie usytuowanych na stopach stref i punktów wpływa korzystnie na cały organizm człowieka. Technika ta wywodzi się z chińskiej medycyny, lecz jej skuteczność potwierdzają badania naukowców na całym świecie, dla których oczywistym jest, że w naszych stopach znajduje się ponad 7 tys. zakończeń nerwowych mających połączenie z mózgiem i wszystkimi częściami ciała.

  Blizna po zabiegu chirurgicznym to efekt głębokiej ingerencji lekarza, który nie tylko nacina skórę, ale i narusza przy tym inne tkanki znajdujące się głębiej, co powoduje zrośnięcie się różnych struktur wpływając tym samym na znajdujące się w pobliżu stawy oraz zmieniając całą mechanikę ciała.

  Często podkreślamy, że w Centrum Zdrowia podchodzimy do pacjenta indywidualnie, dostosowując terapię czy ćwiczenia do jego potrzeb i możliwości. Szczególnie istotne jest to w przypadku najmłodszych pacjentów, a zwłaszcza dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

  Centrum Zdrowia zaprasza dzieci i rodziców na gimnastykę korekcyjną.
  Zajęcia kompensacyjno – gimnastyczne dla dzieci z wadami postawy odbywać się będą w małych, 5 - 7 osobowych grupach.

  Ostroga piętowa to schorzenie, które może dać się mocno we znaki. Dokuczliwy ból może nie tylko utrudniać chodzenie, ale również nie dawać spokoju podczas odpoczynku. Zmiany te tworzą się w skutek zapalenia w miejscu łączenia kości pięty z rozcięgnem piętowym.

   

  icon phone ZADZWOŃ 
  +48 575 910 340                          

   

  icon mail CZEKAMY NA MAILA
  rejestracja@c-zdrowia.pl                 

   

  icon direction  ODWIEDŹ NAS, ZAPRASZAMY
   ul. Wojska Polskiego 72, Nowogard
  © 2018 Centrum Zdrowia.
  Joomla Extensions