Aktualności

  Ból pod łopatką

  Ból pod łopatką może przybierać różne formy i siłę. Może pulsować lub ćmić, może przy nim pojawiać się uczucie pieczenia i mrowienia skóry. Może mieć również lokalizację miejscową lub promieniującą od innych narządów, może być odczuwany nie tylko w okolicach łopatki, ale także w rejonie klatki piersiowej czy kręgosłupa.
  Jednak za każdym razem mocno utrudnia życie.
  Czasem ustępuje pod wpływem ruchu a czasem pojawia się w towarzystwie dodatkowych objawów, na przykład drętwienia. Często łączy się z kaszlem i oddychaniem promieniując w przestrzeniach międzyżebrowych, a nawet wzdłuż kończyny górnej. Zmagający się z tą dolegliwością określają ból jako głęboki, pochodzenia mięśniowego, który utrzymuje się długotrwale i dokucza w codziennej aktywności fizycznej. Często pojawia się podczas pracy w kuchni, przy taśmie produkcyjnej czy podczas siedzienia przy komputerze czyli u osób, które znajdując się w tej samej pozycji muszą używać rąk. 
  Nieleczone zaburzenia mogą prowadzić do zaostrzenia objawów i powstania powikłań, nawet tak poważnych jak zaburzenia mechaniki oddychania, sztywności pleców czy ograniczenia ruchomości klatki piersiowej. Terapia tej dolegliwości opiera się na ćwiczeniach ruchowych wzmacniających obręcz barkową i kręgosłup, mobilizujących łopatki oraz poprawiających wydolność krążeniowo-oddechową. Zabiegi fizykoterapeutyczne zmierzają w kierunki regeneracji uszkodzonych struktur okolic łopatki przy pomocy elektroterapii, magnetoterapii czy laseroterapii. Dobre efekty w uśmierzaniu bólu przynosi kinesiotaping i masaże.
   
  bol piersiowy kopia

   

  icon phone ZADZWOŃ 
  +48 575 910 340                          

   

  icon mail CZEKAMY NA MAILA
  rejestracja@c-zdrowia.pl                 

   

  icon direction  ODWIEDŹ NAS, ZAPRASZAMY
   ul. Wojska Polskiego 72, Nowogard
  © 2018 Centrum Zdrowia.
  Joomla Extensions