Aktualności

  Drenaż limfatyczny BOA

  Drenaż limfatyczny BOA to zabieg wykonywany przy pomocy specjalnego rękawa wykorzystującego technologię masażu podciśnieniowego.

  Polega on na naprzemiennym wtłaczaniu oraz wypuszczaniu powietrza, by poprzez posuwiste i uciskowe działanie przesuwać zalegającą limfę. Swoje zastosowanie znajduje m.in. przy leczeniu obrzęków nóg. Zabieg zalecany jest pacjentom cierpiącym z powodu obrzęku limfatycznego, który może się wiązać z szeregiem dolegliwości takich jak: opuchlizna, pojawianie się narośli i wybrzuszeń oraz stwardniałej skóry,  za którymi z kolei często często idą trudności w poruszaniu kończyną, ból oraz uczucie ciężkości nóg. Poprzez pobudzenie krążenia w układzie krwionośnym i limfatycznym, masaż zapobiega powstawaniu obrzęków i zastoju płynów. Co więcej, niweluje również te już istniejące. W żadnym przypadku nie należy bagatelizować tych dolegliwości. Nieleczony obrzęk limfatyczny może doprowadzić do wielu poważnych zaburzeń takich jak: zapalenie naczyń limfatycznych, zapalenie skóry czy zakażenia. Co ważne – szczególnie dla pacjentów – zabieg nie jest bolesny.

  Drenaż limfatyczny BOA pomaga osobom cierpiącym na ból nóg spowodowany pracą stojącą czy zbyt małą aktywnością fizyczną. Może pomóc również osobom cierpiącym na owrzodzenie żylne, cellulit i siniaki. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zapoznać się z przeciwwskazaniami. Z zabiegu nie powinni korzystać pacjenci zmagający się z urazami tkanek miękkich, chorobami skóry, zakrzepicą żylną, obrzękiem płuc, nowotworami, padaczką, jaskrą, chorobami zakaźnymi oraz niewydolnością wątroby i nerek. Kobietom w ciąży również nie jest wskazany drenaż limfatyczny BOA.

  BOA kopia

   

  icon phone ZADZWOŃ 
  +48 575 910 340                          

   

  icon mail CZEKAMY NA MAILA
  rejestracja@c-zdrowia.pl                 

   

  icon direction  ODWIEDŹ NAS, ZAPRASZAMY
   ul. Wojska Polskiego 72, Nowogard
  © 2018 Centrum Zdrowia.
  Joomla Extensions