Rehabilitacja dzieci i niemowląt

  integracja sensoryczna
   

  Nasi specjaliści prowadzą rehabilitację, która ma na celu przywrócenie sprawności fizycznej dzieci z następującymi schorzeniami:

  • z mózgowym porażeniem dziecięcym,
  • z dystrofią mięśniową,
  • z przepukliną oponowo – rdzeniową,
  • z zespołem Downa,
  • z asymetrią,
  • z kręczem szyi,
  • ze wzmożonym bądź obniżonym napięciem mięśniowym,
  • ze skoliozą.

  METODY:

   W naszej placówce w sposób kompleksowy i profesjonalny zajmujemy się rehabilitacją dzieci oferując nowoczesne i cenione na świecie metody terapii.

  Rehabilitacja metodą Vojty opiera się na zasadzie wywoływania odruchów. Przez nacisk na określone punkty ciała wywołuje się takie odruchy, jakie występują w normalnym motorycznym rozwoju. Metodę Vojty stosuje się przede wszystkim u dzieci z uszkodzeniami centralnego ośrodka nerwowego, a także u wcześniaków (o ile ich stan tego wymaga) i dzieci z ortopedycznymi wadami postawy. Podczas rehabilitacji terapeuta uciska punkty na ciele dziecka, robiąc to w dokładnie określonych pozycjach i kierunkach. Dzięki temu mięśnie stymulowane są w ściśle określonej kolejności. Rehabilitację metodą Vojty można stosować już od pierwszych dni życia dziecka, nie dopuszczając do rozwoju patologicznych wzorców ruchowych

  Rehabilitacja metodą Bobath ma na celu rozwijać odruchy fizjologiczne na danym etapie, a hamować odruchy patologiczne. Głównym założeniem metody Bobath jest regulacja napięcia mięśniowego oraz aktywacja prawidłowych wzorców ruchowych dziecka.  Terapeuta ćwiczy całe ciało dziecka, a nie porusza wybranymi kończynami, dzięki temu dostarcza odpowiednich doznań czuciowych i ruchowych, a dziecko jest dynamicznie aktywizowane. Każdy ruch jest odpowiednio przygotowany i połączony z przemieszczaniem środka ciężkości i ciężaru ciała. Terapia metodą Bobath jest kontynuowana w warunkach domowych. Ćwiczenia można wykonywać podczas karmienia dziecka, zabiegów pielęgnacyjnych, noszenia na rękach czy podczas zabawy. 

   

  icon phone ZADZWOŃ 
  +48 575 910 340                          

   

  icon mail CZEKAMY NA MAILA
  rejestracja@c-zdrowia.pl                 

   

  icon direction  ODWIEDŹ NAS, ZAPRASZAMY
   ul. Wojska Polskiego 72, Nowogard
  © 2018 Centrum Zdrowia.
  Joomla Extensions